intro

Legenda se vrací

Bylo nám v podstatě jasné, že první vozidlo naší společnosti, musí být výjimečné, prostě autentické s rysy a prvky obsahujícími jeho originální charakter a podtrhujícími ráz jeho nefalšovanosti. Ale chtěli jsme jít mnohem dál, toužili jsme po bodu navíc, a ten bod jsme si definovali jako chytře zpracovaný originál spojený s historií. A k tomu všemu něco jako stavebnici, protože náš původní nápad, že většinu auta navrhneme a vyrobíme sami s využitím jen několika málo sériově vyráběných dílů.

Zvolili jsme vůz „ Erko“ jedinný skutečný československý legendární automobil. Při tvorbě prvních skic jsme nesměli zapomenout na svou základní ideu - být inovativní, ale zachovat všechny důležité a charakteristické prvky původní karoserie. Bylo třeba najít optimální poměr retro prvků a současné stylizace, aby sice vznikla karoserie s osobitým designem, ne jen nudná transformace z historie do současnosti. Hledali jsme vlastní designerský jazyk, svoje proporce a také určitou mezeru na současném automobilovém trhu.

přehrát video o vývoji
idea

Vyladěný motor ve výjimečném designu

Cesta je cíl

Pro náš projekt HN R200 jsme vyvinuli zcela novou celohliníkovou karoserii. Ta je doplněna několika kompozitovými prvky z uhlíkových vláken. Věnovali jsme pozornost každému detailu, aby vnikl harmonický celek s dokonalým zpracováním. Osobitý design staví na nekompromisním sportovním tvarování. Naším cílem bylo vytvořit automobil jako šperk a produkt, který nebude mít nástupce, bude prostě unikátní. Dílo jsme koncipovali jako originál, který je stavebnicově doplněný jako originál, který je doplněný o některé prvky běžně vyráběných vozidel tak, abychom dosáhli celkové harmonie funkčního celku.

Výsledek má tyto technické parametry: Výkon 430 koní, zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,5 s. Maximální rychlost 280 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva 12,5 litru. Automobil je postaven s ohledem na řidičský zážitek, proto šestistupňová manuální převodovka, žádné zbytečnosti v interiéru, jen vy a prožitek z jízdy.

design
interiér

vyjímečnost spočívá v detailu

Interiér, který rovněž vzešel z naší dílny, využívá ušlechtilé materiály s maximálním důrazem na přehlednost a funkčnost, kupříkladu není vybaven běžným autorádiem, za to v sobě ukrývá přesně na míru konstruovaný a vyladěný audiosystém firmy AQ, který dokáže skvěle konkurovat brutálnímu zátahu motoru.

skici
exteriér
inovace

Vyladěný motor v ještě vyladěnějším vozidle

Věděli jsme, že estetika karoserie je bez pořádné dávky energie a pověstné kapky divoké zběsilosti krásou pouze poloviční. Proto jsme jako technický základ pro stavbu HN R200 použili kvalitní podvozek, nosný celohliníkový rám, elektronické systémy a především osmiválcový motor z Audi R8. Zvolili jsme verzi coupé se dvěma sedadly s tím, že celková koncepce bude klasický supersport s motorem uloženým mezi dvěma nápravami. Vozidlo HN R200 tak představuje skutečný originál, který je stavebnicově doplněný o některé prvky běžně vyráběných sériových vozidel, abychom tak dosáhli celkové harmonie.

Výsledek má tyto technické parametry: Výkon 430 koní, zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,5 s. Maximální rychlost 280 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva 12,5 litru. Automobil je postaven s ohledem na řidičský zážitek, proto šestistupňová manuální převodovka, žádné zbytečnosti v interiéru, jen vy a prožitek z jízdy.

další vůz je jen na vás